Seren Serengil Diyeti

Hamilelikten dolayı 25 kilo almıştım. Bunun son 12 kilosunu 45 gün içinde verdim. Spor merkezine yazıldım, her gün düzenli olarak 45 dakika yürümeye başladım. 1.5 ay içinde 8 kilo verdim.

İŞİN SIRRI BİTKİ KÖKLERİ SUYUNDA
Gelelim uyguladığım diyet programına
Sabah öncelikle dişlerimi ve dilimi fırçaladım. Ağızdaki toksinleri temizlemek çok önemli. Bu diyetle çok alakalı bir durum. Bu temizliğin ardından bir büyük bardak su içtim. Suyu sevmediğim için içine limon attım.
Kahvaltı (saat 08.30’da):
Kesinlikle peynir yemedim, çünkü yasaktı. Genel kahvaltım şu oldu: Yulaf, yabanmersini, yoğurt ve tarçın… Bunları karıştırıyordum, içine ahududu koyuyordum. Hem doyurucu, hem de lezzetli oluyor. Kahvaltı sonrası 45 dakikaya yürüyüp, bisiklete bindim.
Ara öğün (Saat 11.00’de): Bitki kökleri suyu içtim. Osman Müftüoğlu’nun bilgisi dahilinde hazırlandı. Kerevizden tut da maydanoza ve melise çayına kadar, müthiş bir karışım. Bunları içerken bir tane de şeftali yedim.
Öğle (saat 12.30’da): Izgara tavuk ve bol salata değişmez mönüm oldu.
Ara öğün (saat 16.00’da): Yine bitki kökleri suyu içtim büyük bir bardakta. Bir de meyve yedim. Ardından ‘aquagym’ yaptım. Yani suyun içinde jimnastik hareketleriyle vücudumu forma soktum. Bu da 45 dakikalık bir hareket süresi oldu.
Akşam yemeği (saat 19.30’da): Izgarada yağsız balık ve bol salata yedim. Yiyeceğin balık avucunun içi kadar olacak, ölçü bu.
Ara öğün (saat 22.00’de): Yine bitki kökleri suyu içtim.
“BİTKİLERİ ÇİĞ YEDİM”
Seren Serengil’in yeniden doğuş öyküsü böyle. Oyuncu, “Bitkilerin hepsini çiğ yedim. Tuz ve şeker hiç kullanmadım. Bu yalnız bedenimi değil, aynı zamanda ruhumu da arındırdı. Çok spor yaptım, çok hareket ettim. Yoga da yaptım. Birkaç kilo daha vereceğim. Bu söylediklerimi ev hanımları rahatlıkla uygulayabilirler” diyerek sözlerini tamamlıyor.
Not : Bu yazı bir diyet listesi ve diyet programı değildir, her insanın kendi bünyesine ve kilosuna özel olarak diyet programı hazırlaması gerekmektedir, bu nedenle bu diyetleri uygulamanızı tavsiye etmemekteyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir