selulit

Selülit Nasıl Yok Edilir?

Selülit sorunu zayıf ya da şişman, genç ya da yaşlı her kadında olabilir. Selülitin kilo ya da yaşla değil beslenmeyle ilgisi vardır. Ayrıca genetik faktörler de selülit oluşmasında etkilidir.

Annesinde selülit oluşan bir kadında selülit oluşma olasılığı çok daha fazladır. Selüliti yok etmek için beslenmemizi komple değiştirmek zorundayız. Sihirli bir değneğin bize değerek, selülitlerimizi yok edeceğini düşünüyorsak, sanırım bu ancak masallarda olacak bir durum !

Peki, selülitin yok olması için neler yapabiliriz ?

Kola,
Gazoz,
Enerji içecekleri,
Kahve,
Çay,
Hazır meyva suları,
Alkol,
Hazır yiyecekler,
Fastfood,
Yağlı besinler,
Kızartmalar,
Abur cubur…

Bütün bunlar, bacaklarımıza oluşan selülite neden olan suçlulardır. Öncelikle vücudumuzu bu tip beslenmeden arındırmak zorundayız.

Yürüyüş selülitle savaşın en önemli silahıdır. Bol bol haraket etmeli ve spor yapmalıyız.

Bacaklardaki kusurlardan kastımız elbette ki selülitler.selülitle başı ve bacakları dertte olan kadınlar için DR.ENDER SARAÇ çok önemli bilgiler verdi.selülitle mücadele ederken sizler de Ender Saraç’ın bu tavsiyelerini uygulayabilir ve faydasını görebilirsiniz.

Dr Ender Saraç’ın selülitle mücadele için masaj yağı tarifi.
malzemeler:
1 tatlı aşığı susamyağı
12 damla portakal yağı
6 damla melisa yağı
6 damlakekik yağı

bütün bu yağları birbiriyle iyice karıştırın.masaj yağı haline geldikten sonra bir kese yardımıyla bacaklarınıza sürün ve kızarıncaya kadar masaja devam edin.bittikten sonra streç film ile bacaklarınızı sarın ve 45dk öyle kalsın.bu süre zarfında spor yapabilrsiniz böylece işlem daha da etkili olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir