Kereviz Diyeti İle Zayıflamak

Kerevizin iç salgı bezlerini, böbrekleri daha iyi çalıştırdığını, bilimsel araştırmalar sonucu uzman doktorlar gözlemlemişlerdir.
Karaciğerdeki şişlikleri giderir, idrar söktürür, vücuttan kirli kanı temizler, sinirlerinizi yatıştırır ve zayıflatır.

Sindirimi kolaylaştırarak, metabolizma hızını hızlandırmasıyla birlikte yediklerinizin yakılmasında büyük rol oynar.

Sağlık açısından da çok yararlı olan kerevizi diyet listelerinize dahil ederek, zayıflama programlarına başlayabilirsiniz. Fakat, her diyet programında olduğu gibi “kereviz diyetini” de egzersiz hareketleri ile destekleyerek daha olumlu sonuçlar almanızı öneriyoruz.

Fazla olan kilolarınızdan sadece yediklerinizi kısıtlayarak, yada zayıflatan besinleri, sebzeleri tüketerek kilo vereceğiniz konusunda fazla umutlanmayın, Çünkü bu şekilde vereceğiniz kilolar çok az miktarlarda olduğu gibi, beslenme alışkanlığınızı değiştirdiğiniz de sizi yine döner.

Bunun için “kereviz diyeti” yaparken, bunu çeşitli spor dalları ile haftalık olarak destekleyin, Yapacağınız fiziksel hareketler sayesinde yağlarınızın eritilmesini hızlandıracak, kilo vermeniz hızlı bir şekilde gelişecektir. Buda sizi diyet konusun da kararlı ve sürekli bir hale getirecektir.

Kereviz diyeti yapmak için ; Kereviz tohumlarıyla birlikte çorbalarına, ilave ederek rejimlerde bu çorbayı tüketebilirsiniz. Kerevizin yapraklarını yapacağınız mevsim salataların üzerine doğrayarak tüketebilirsiniz. Sebze çorbalarında kullanabilirsiniz.

Kerevizin suyunu içerek zayıflatıcı etkisinden en yüksek seviyede yararlanabilirsiniz. Kerevizin taze olmasına ve saplarının ezilmiş, çürümüş olmamasına dikkat edin. Yıkanarak, streç filmlerde saklayarak muhafaza ediniz. Sağlıklı zayıflamalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir