Hızlı Yemek Yemek Kilo Aldırıyor

Japonların araştırmacıları, hızlı yemek yemenin normal bir insandan tam 3 katı daaha fazla kilo aldırdığını tespit
etmişler. Yemeklerini hızlı yiyenler kilo alma ihtimallerinide körükliyorlar.

Günlük hayatınızda sizde farkındasınızdır ki “fast food” gibi beslenmeler arttı ve bizim geleneksel yemek alışkanlıklarımız azalmaya başladı. Bir bir sorun evet. Sulu yemekleri yememek kuru kuruya fast foodlarla beslenmek bir sorun. Beraberinde şişmanlık ve başka hastalıklarıda getiriyor.

Bu yeme alışkanlığı obeziteye nasıl yol açar. Bilinçli olun. Bilinçli bir besin tüketicisi olun ve etrafınızdakileride bilinçlendirmeye gayret edin. Sağlıklı ve güel beslenmek varken farklı yolları seçmeyelim. Ve hızlı yemek yemenin kiloları ve hastalıkları*aklınızdan çıkarmayın.

Kilo güzel birşey değildir, şişmanlık güzel birşey değildir. Bugün olmadı ayrın karşınıza çıkar ve sizi bir hastalıkla bir rahatsızlıkla başbaşa bırakır ve o zaman sizin yapacak hiçbirşeyiniz kalmaz.

Hızlı yemek yemek alışkanlığından vazgeçmeye çalışın.

Uzmanlar, “hızlı yenince mideden tokluk sinyali beyne gidene kadar mide çoktan tıka basa doluyor, bu yüzden de hızlı yemek şişmanlatıyor” diyor. Uzmanlar bu nedenle eskilerin “her lokmanın 40 kez çiğnenmesi gerektiği” sözünü hatırlatıyorlar.

Dikkat edelim ve beslenme konusunda daha da bilinçli bir birey olalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir