guzellik icin uyku

Güzellik ve Bakım Sırları

Güzellik için uyku
Uykumuzu yeterince almadığımızda iyi görünmeyiz.Çoğumuz en az sekiz saatlik delikli bir uykuyu gereksinim duyarız.Yatakta bir taraftan öbür tarafa dönmek veya gece birkaç kez uyanmak sadece görünümünüz için değil tüm zihinsel fonksiyonlarınız için de zararlıdır.Maalesef ki uykuya dalmak ve uykuda kalmak her zaman o kadar kolay değildir.Fakat şansın sizden yana dönmesini sağlamak için çeşitli yollar var.

Erken saatte yiyin
Akşam 5 veya 6’dan sonra yememek için çok önemli ve geçerli nedenler var.gece geç saatlerdeki atıştırmalar,uyumayı güçleştiri.Vücudunuz,en son aldığınız öğünü sindirmeye çalışırken siz de yarı uyur yarı uyanık bir halde kalacaksınız.Eğer belirli türde bazı yiyecekleri yediyseniz ağrılı bir kalp yanması hissiyle karşılaşacaksınız ve yedikleriniz kilo olarak size geri dönecek.
Yastığınıza koku sıkın
Burnun ve genzin nezle,grip veya alerjilere bağlı olarak tıkalı olaması,gece boyuca uyanmanıza sebep olabilir.Bilim adamları,kişinin soğuk algınlığı olduğunda,kendisi fark etmese bile gecede birçok defa uyanabildiğini keşfetmişlerdir.
Çay için
Piyasadaki bazı çayların uyku getirdiği görülmüştür.Her ne kadar papatya çayı uyumayı teşvik etse de aynı zamanda amacına aykırı hareket eder bir şekilde (idrar söktürücüdür).
Saatinizi ayarlayın
Hafta sonları dahi olmak üzere her gün aynı saatte uyamaya ve uyanmaya çalışın.Vücudunuz düzenli bir programa kendini uydurmaya çalışacaktır.Hafta sonları geç kalkmak vücudunuzun biyolojik (içsel) saatini bozacaktır.
Serin tutun
Hafif serin bir oda aslen bir güzellik uygulamasıdır.
Makyajınızı temizleyin
Banyo yapın
Ilık bir banyo vücudun gevşetir ve uymaya hazır hale getirir.Banyo yapmayı güzel rüyalarla dolu bir geceye giriş yolu olarak kullanın.
Göz kamaştırıcı olun
Gece boyunca kaybedilen nemin yerine konulabilmesi için bulabileceğiniz en ağır nemlendiriciyi kullanın.bir C vitaminikapsülünü delip gece kreminize ekleyerek gece boyunca serbest radikallere karşı savaşın.Şişlikleri yok etmek için sert ve sıkı bir yastık kullanarak başınızı yükseltir….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir