Çayla Kilo Verilir Mi?

Bunun dışında hiçbir karışımın metabolizmayı hızlandırmayı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

Bunun dışında metabolizma hızlandırıcı çaylar genelde bir çok ot türünün karışımından meydana gelir. İlaçla zehir arasındaki tek fark dozdur. Bu bitkiler içinde geçerli bir durumdur. Bitkileri bilinçsizce karıştırıp kaynattığımız zaman böbrek , kalp ve tansiyon problemlerine neden olabilir. Bunun dışında bitki türleri doğada genelde birbirine benzeyerek bulunurlar ve uzman kişiler dışında bu bitkilerin hangi türlerin , etkili bir türü varsa bile insan tarafından seçilmesi çok kolay değildir.

Yanlış bir bitki türünün karışıma eklenerek ve kaynatılarak tüketilmesi sonucunda bir çok sağlık sorunu ortaya çıkabilir. Metabolik çay diye söylenen şeylerin çoğunun etkisi aslında vücuttan ödeme yani fazla bulunan suyu uzaklaştırmasıdır. Bu da genelde kişide kilo verdim yanılgısına sebep olur.

Oysa kaybedilen sadece sudur. Yani hiçbir yağ dokusunda kayıp gerçekleşmemiştir. Ve su kaybıda geçici bir durum olduğu için kişiler çayı bıraktığında tekrar kilo aldım yanılgısına kapılırlar. Bitkiler kesinlikle tüketilecekse bile nemlendirilerek tüketilmelidir. Kaynatılarak tüketilmemelidir. Her bitkinin mucize bitki olduğuna inanılmamalıdır. Çünkü kişinin zayıflaması için gerekli olan şey sürekli metabolizma çay içmesi değil aslında sağlıklı beslenmesi , sağlıklı egzersiz yapmasıdır.

Metabolizma çaylar yerine suyun , taze sıkılmış meyve suyunun , az tuzlu ayranın ya da doğal maden sularının tercih edilmesi daha sağlıklı olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir