Ananas Diyeti İle Kilo Vermek

Haftada 3-4 kez ananas tüketmenizitavsiye ediyoruz.Nezle, grip gibi hastalıklara karşı vücudunuzu korur. Cilt ve saçlarınızın bakımlarını sağlar, daha güzel görünmesinde etkin rol oynar.

Saç dökülmesini engeller. Tansiyon ve kandaki bulunan yağ miktarını düşürür. Mide ve bağırsak dostu olan ananas, mide rahatsızlıkları ve bağırsak problemleri olan kişiler için çok faydalı bir meyvedir. Yüksek miktarda demir, kalsiyum, A vitamini, B vitamini ve C vitamini içerir. İçerisinde proteinleri sindiren önemli mineraller vardır. Bunun sayesinde zayıflamayı sağlayan enzimleri sindirime yardımcı olur ve oluşabilecek yağların önünü keser.

Ananas diyetinin sabah kahvaltısı; 250 ml ananas suyu şekersiz olmalı, bir dilim kepekli ekmek, bir adet haşlanmış yumurta, 3 adet zeytin, bir adet domates tüketilmelidir.

Ananas diyetinde ara öğünlerde; 100 gram ananas tüketiyorsunuz, taze olmalı.

Ananas diyetinin öğlen yemeğinde; 1 kase sebze çorbası, 8 adet yağsız dana kıymasından yapılmış köfte, mevsim salata, iki dilim kepekli ekmek tüketilmelidir. Öğlen yemeğine başlamadan 15 dakika önce bir su bardağı ananas suyu içerek yemeğinize başlayınız. Yemekten 15 dakika sonra yine ananas suyu içiyoruz, bir su bardağı olmak üzere.

Yediğimiz besinlerin hızlı yakılmasına ve demir emilimini en yüksek seviyeye çıkarmak için bu işlemi yapıyoruz.

“Ananas diyetinin” akşam yemeğinde; 100 gram tavuk haşlama, mevsim salata, iki dilim kepekli ekmek, tüketiyoruz. Yemekten sonra 300 gram ananas tüketebilirsiniz. Akşam yemeklerinden 45 dakika sonra yürüyüş, koşu, bisiklet gibi çeşitli sportif faaliyetlerde bulunarak bu diyet programını desteklemenizi tavsiye ederiz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir