makyajtrendleri

2015 İlkbahar Yaz Makyaj Trendleri

2015 İlkbahar – Yaz sezonu makyaj trendleri ünlü markaların koleksiyonlarında sergilenmeye başladı. İster doğal tonlardan ister belirgin vuruşlardan hoşlanın, sezon trendlerini makyaj uygulamanıza yansıtarak modadan geri kalmamanın bir yolunu bulabilirsiniz. Makyaj alışkanlıklarımızı sezon trednlerine göre güncellemek hem kendimizi iyi hissetmemize hem de güncel kalmamıza yardımcı olur. Pantone tarafından 2015 yılının rengi seçilen Marsala, ünlü markaların paletlerinde çabucak yer buldu. Siz de marsala rengi makyaj ürünlerinden en az birini alarak sezonu yakalayabilirsiniz. Eğer doğal tonlarda makyaj yapmaktan hoşlanıyorsanız, ojenizi marsala tonlarında seçebilirsiniz. Marsala rujların, kalın ve doğal kaşlarla yakaladığı muazzam uyum ise ilk bakışta göze çarpıyor.

Önümüzdeki sezon ön plana çıkacak makyaj trednleri ise marsala ile sınırlı değil.  Son yıllarda iyice alıştığımız “yokmuş gibi görünen makyaj” trendi bu sezon da ağırlığını koruyor. Sezon defilelerinde en çok göze çarpan ayrıntı, hiç makyaj yapılmamış gibi görünen mankenlerin yüzlerindeki ışıltılar oldu. Fondötenle matlaştırdığınız yüzünüze doğru ürünlerle ışıltılı bir görünüm verebilirsiniz. Pudra yerine fondöten kullanmak teninize ışıltı verir.

makyajtrend

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçen sezonun rengi olan orkide moru, bu sezona da etki etmişe benziyor. Doğal tonlardan oluşan makyajınızı orkide moru farlarla canlandırabilirsiniz. Bu uygulama gözlerinizi ön plana çıkarırken, doğal makyajınızı da olduğundan daha etkili gösterecektir. Kalın kaş modası ise yeni sezonda daha da kalınlaşıyor. Kaşlarınızı kalınlaştıramamaktan şikayetçiyseniz kaş rimeli, kaş farı veya kaş kalemi ürünleri ile istediğiniz görünümü yaratabilirsiniz. Gözlerinizde ise kısa, belirgin ve gözü çevreleyen kontörler için siyah eyeliner’den vazgeçmemelisiniz.

2015 giyimde olduğu gibi makyajda da zıtlıkları içinde barındırıyor. Doğal makyajın yanı sıra, iddialı çizgiler de kendini belli ediyor. Fakat bu iddia bütün yüzde değil dudaklarda veya gözlerde kendini gösteriyor. Pembe tonlarındaki rujlar ve dudak parlatıcıları yazın gelişini müjdeliyor. Gözlerde ise çeşit çeşit far paletlerini deneyebilirsiniz. Renkli göz kalemlerini hem gözlerinizin üstüne hem de altına uygulayarak baharın ruhunu açığa çıkarabilirsiniz. Makyaj alışverişine çıkıp teninize uygun pembeleri, mavileri, neonları denemek için vakit kaybetmeyin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir