20142014baharmodasi

2015 Bahar Modası Trendleri

Bahar aylarına girdiğimiz şu günlerde yavaş yavaş kışlıklarınızı kaldırmaya başlayabilirsiniz. Bahar, erik ağaçlarının çiçeklenmesiyle bize neşeli bir “merhaba” dedi. Podyumlar ise çoktan 2015 Bahar modası trendleriyle tanıştı. Bu bahar, mis gibi kokan çiçeklerin ve pırıl pırıl güneşin etkisi modayı sıcacık sarsa da, kıyafetlerde geçmişin kadim çizgilerini göreceğiz. Retro moda trendleri spor ve klasik kıyafetleri etkisi altına alacak. Saçlar ve makyaj da bu etkiden nasibini alacak. Eğer bir yanınız geçmişin detaylarına kör kütük aşıksa bu baharın sizin mevsiminiz olacağını söyleyebiliriz.

Peki, 2015 bahar modasını hangi renklerden veya çizgilerden tanıyabilirsiniz? Süetler, püsküller, hakiler,  kareli desenler 2015 bahar modasının öne çıkan moda trendlerinden bir kaçı. Anlayacağınız, bu bahar gardroplarımızda bir hayli cümbüş yaşanacak. Bu durumda gittiğiniz bir mekanda biriyle pişti olma ihtimalinizde azalacak. İster incecik süetten bir elbise giyin, ister haki bir trenç kot… Ya da, püsküllü çantanızı dantel elbisenizle kombinleyip dikkatleri üzerinize çekin. Bu bahar istediğiniz kombini yapmakta özgürsünüz.

Bahar aylarında, 70’lerin bohem izlerini sokağa taşıyacağız. Hippi şıklığını sergilemek için; ispanyol paçalar, boho elbiseler, platform sandaletler, yamalı kotlarla çiçek çocukların ruhunu açığa çıkaracağız. Yani rahatlık ve şıklık birleşerek doğanın uyanışına eşlik edecek. Hippi ruhuna eş olarak püskül trendi de bu baharın en belirgin detaylarından biri. Kışın çantalarda veya botlarda karşımıza çıkan püsküller bu sene eteklerde veya tişörtlerde baharın neşeli sesi olacak. Püsküllü mini etekler veya püsküllü uzun etekler sandalet – tişörtle kombinlendiğin  de şıklık için başka bir ayrıntıya gerek kalmayacak.

2015trend

Geçmişin vazgeçilmez izlerinden bahar modasına yansıyan bir diğer detay da “kareli desenler”. 1950’lerin kare desenleri gömleklerde, eteklerde, aksesuarlarda geri dönüyor. Oduncu gömlek giyen erkekler, kareli gömlekli kadınlarla pişti olabilir. 2015 bahar modasında haki renkli trenç kotlar veya parkalar da büyük yer tutacak. Yani geçen yazdan kalan haki parçalarınız bu bahar oldukça kıymetlenecek. Maskülen formlar 2015 baharındahiç olmadığı kadar değerlenecek. Erkek arkadaşınızın, eşinizin veya kardeşinizin dolabını karıştırmakta yarar var. Pinstripes desenler ve oversized ceketler maskülen kadınların baştacı olmaya aday.

2015 bahar modasının en çok göze çarpan feminen detayı ise dantel elbiseler. Bahar romantizmini beyaz dantel elbiselerle katlayabilirsiniz. Üstelik elbisenizin altına topuklu giymek zorunda değilsiniz. Babetler, conversler, sandaletler dantel elbiseleriniz için etki uyandıracak birer tamamlayıcı olabilir. 2015 baharında dolaplarımızın çeşitliliğe açık olduğu ortada. Son olarak, 2015 baharının çizgililerin saldırısına uğrayacağını söyleyebiliriz. Bu bahar yatay, dikey veya asimetrik desenli siyah – beyaz parçalar sezona imzasını atacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir